ASSA ABLOY Grup Hakkında

ASSA (İsveç) ve Abloy (Finlandiya) firmalarının birleşmesi ile 1994 yılında kurulan ASSA ABLOY firması bugün yaklaşık 47,000 çalışanı ve 8 milyar dolardan fazla satış rakamı ile uluslar arası bir grup haline gelmiştir. Dünyada kullanılan her 10 kilitten birinde ASSA ABLOY çözümleri kullanılmaktadır.

ASSA ABLOY oldukça hızlı büyüyen elektromekanik güvenlik segmentinde Erişim kontrolü, tanımlama teknolojisi, kapı otomasyonu ve otel güvenliği gibi alanlarda da lider konumda bulunmaktadır. Bu konumunu korumak ve yönetmek için dünya genelinde Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik bölümlerine ayrılmıştır.

ASSA ABLOY Grubu iki global ve üç bölgesel kısımdan oluşmaktadır

ASSA ABLOY Global teknolojiler bölümü, elektronik güvenlik çözümlerinde dünyada lider markalara sahiptir. Bu bölüm altındaki HID, VingCard Elsafe gibi bir çok marka sektöründe lider ve teknolojiyi belirleyici konumdadır.
ASSA ABLOY Amerika bölümü mekanik ve elektromekanik kilitler, silindirler, güvenlik kapıları ve kapı çerçeveleri üreten ve satan sektörün lider markalarına sahiptir. Bu marklar arasında Corbin Russwin, Curries, Medeco, Sargent ve Yale sektöründe lider konumda olanlardan bazılarıdır.
ASSA ABLOY EMEA bölümü, mekanik, elektro-mekanik ve elektronik kilitler, silindirler, güvenlik kapıları ve aksesuarları üretip satan sektörün lider markalarına sahiptir. Bu markalar arasında ABLOY, Yale, Mul-T-Lock, TESA, IKON ve ASSA sektöründe lider konumda olanlardan bazılarıdır.
ASSA ABLOY Asya Pasifik bölümü mekanik ve elektro-mekanik kilitler, dijital kapı kilitleri, yüksek güvenlik kapıları ve donanımları üretip satan sektörün lider markalarına sahiptir. Bu markalar arasında Guli, Pan Pan, King, Lockwood ve Yale sektöründe lider konumda olanlardan bazılarıdır.
ASSA ABLOY Geçiş Sistemleri bölümü, geçiş otomasyonu ürünleri, parçaları ve servisinde global lider konumdadır. Bu bölüm altında dünyada lider konumda olan Besam, Crawford, Megadoor ve Albany gibi sektörün dev firmaları bulunur.

ASSA ABLOY Grup hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.assaabloy.com adresini ziyaret edin.